آموزش رقص باله (Ballet dance) را فراتر از آموزش یک مدل رقص بدانید. رقص باله، ترکیب ورزش، موسیقی، نمایش و حرکات موزون است. روح و جسم یک بالرین در طول رقص، آنچنان زیبا درگیر می شود و آن‌قدر جذاب و دیدنی است که در طول تاریخ همواره یکی از زنده‌ترین و پرطرفدارترین رقص‌ها به حساب آمده است. اگر می‌خواهید آموزش رقص باله ببینید، به شما تبریک می‌گوییم. شما دست روی یک رقص تاریخی، جذاب، تاپ و مهیج گذاشته اید. برای بار اول رقص باله در دوره رنسانس در کشور ایتالیا جان گرفت. اجراهای این نوع رقص به مرور به دیگر کشورها از جمله فرانسه و انگلستان راه پیدا کرد. مردم روز به روز بیشتر جذب رقص باله می‌شدند. تا اینکه به مرور مراکز آموزش و کلاس رقص باله در کشورهای مختلف تاسیس شدند.

اطلاعات جالب در مورد رقص باله

آموزش رقص باله از مبتدی تا پیشرفتهشکل امروزی رقص باله با حفظ بن مایه‌ی اولیه‌ی خود، پیشرفت‌های زیادی تا به امروز داشته است. رقصی که در ابتدا بدون موسیقی اجرا می‌شد، به مرور به ترکیب با موسیقی درآمد. بعدها اجراهای گروهی، اجرا در داخل آب، اجرا با شمشیر و .. نیز به مدل‌هایی از این رقص اضافه شد.در خارج از کشور، مراکز ملی برای حمایت از آموزش رقص باله و علاقمندان به این رقص وجود دارد. مشهورترین این مراکز در فرانسه، انگلستان و روسیه قرار دارند. اگرچه مستندی مبنی بر ریشه داشتن رقص باله در ایران کهن وجود دارد، اما برخی استنادهای دیگر، ورود این رقص به ایران توسط روسی‌ها را نشان می‌دهد. هرچه که بوده، این رقص اکنون طرفداران خوش‌ذوق خود را دارد. و شما راحت‌تر از هر دوره دیگری می توانید در کلاس های آموزش رقص باله شرکت کنید.

تجهیزات رقص باله

دیده اید که رقاصان باله یا بالرین‌ها بر روی انگشتان پای خود می ایستند؟ این به خاطر مدل خاص کفش‌های این رقص است که به آن پوینت شوز (Pointe Shoes) گفته می شود. شما برای انجام رقص باله مسلما به لباس و کفش مخصوص باله نیاز خواهید داشت. لباس باله باید راحت باشد که شما به راحتی بتوانید حرکات انعطافی را انجام دهید.برای لباس زنانه، دامن های چند لایه سبک و برای مردها، پیراهن و شلوار مخصوص از پارچه های سبک و جنس مناسب تهیه می‌شود. برای شروع آموزش گام به گام رقص باله، شما به کفش (کفش سبک از ساتن یا بوم)، ساق شلواری، جوراب مخصوص و هدبند و روبان (اختیاری) نیاز خواهید داشت.

آموزش رقص باله کودکان

به کودکان خود رقص باله را آموزش دهید. بهترین سن برای شروع آموزش باله برای تازه کاران، در کودکی و بازه 3 الی4 سالگی است. حتما در مورد آموزش باله به کودکان و تاثیرات مثبت آن بر روی آن‌ها شنیده‌ایدآموزش رقص باله کودکانرقص باله، رقص توجه و تمرکز است. کودکان با انجام تمرین‌های مخصوص و ابتدایی باله، هم به انعطاف‌پذیری بدنی بالایی خواهند رسید و هم از طرفی، حرکات آن‌ها به همراه تمرکز، رشد ذهنی .آنها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهدخیلی راحت‌‌تر با جهت‌های 4گانه آشنایی پیدا می کنند و راه رفتن هماهنگ و درست را یاد می گیرند. آموزش رقص باله به کودکان آنها را منظم تر، متمرکزتر و فعال‌تر خواهد کرد. در کنار اینها میزان علاقه به مشارکت در کارهای گروهی نیز در آنها بیشتر خواهد شد.ما دوره های مخصوصی را برای آموزش رقص باله کودکان آماده کرده‌ایم که بواسطه آن، می‌توانید این رقص را به خوبی به فرزند خود آموزش دهید.

آموزش رقص باله برای بزرگسالان

یکی از خوبی های رقص باله این است که شما در بزرگسالی نیز می توانید آن را شروع کنید. باله هنر حفظ تعادل و تمرکز است. باله یوگا، یکی از گرایش هایی است که روزانه 15 دقیقه انجام دادن آن به داشتن روحیه آرام و مدیت کردن بدن بسیار کمک می‌کند. ما دوره‌های مخصوص کلاس آموزش باله برای بزرگسالان را از حرکات مبتدی و پایه شروع می کنیم. به مرور، بدن شما به انعطاف مناسب خواهد رسید و تناسب اندامی بهتری نیز خواهید داشت. از طرفی برای درمان بیماری‌های استخوانی نیز، رقص باله تجویز می‌شود. حرکات و تمرین‌های بالرین یا رقصنده، بر روی بهبود وضعیت مفصل ها و ستون فقرات تاثیرگذار است. معلوم است که بزرگسالان نیز به آموزش رقص باله روی خواهند آورد، به چند دلیل: • باله هم رقص است و هم هنر، شما در طول تمرین‌ها متوجه آرامش روحی متاثر از این نوع رقص خواهید شد. • کاهش سطح استرس و اضطراب • انعطاف پذیری و تناسب اندام را بهتر می‌کند، مسئله‌ای که امروزه برای بسیاری از خانم‌ها و آقایان مهم است. • باله، تمام بخش‌ها و ماهیچه‌های بدن را درگیر می‌کند و این عالی است. • در کنار باله، می توانید دیگر ورزش‌های هوازی از جمله ایروبیک و فیتنس نیز کار کنید.

آموزش رقص باله برای نوجوانان

جای خوشحالی است که نوجوانان و تینیجرها به آموزش رقص باله علاقه نشان می‌دهند. برای همین ما بخش آموزش نوجوانان را جدا کرده‌ایم. می‌توانید در دوره‌های ترمیک ثبت نام کنید یا دوره‌های آنلاین را دریافت کنید. فعالیت‌های ورزشی در دوره نوجوانی بر روی شکل گیری استایل و فرم بدنی بسیار تاثیرگذار است. رقص باله، رقصی است که تمام ماهیچه‌ها را در طول رقص درگیر می‌کند. ترکیبی از ژیمناستیک و یوگا نیز در آن دیده می‌شود. برای همین انعطاف بدنی و آرامش ذهنی زیادی را به همراه خواهد داشت.آموزش رقص باله برای نوجوانان آن‌ها را به خوبی از بحران هایی که طی خواهند کرد، رهایی خواهد داد. اینجا دیگر یک رقص شاد، روح افزا و سلامتی بخش است. زمینه مورد علاقه خود را به ما بگویید. کلاس‌های خصوصی، گروهی، غیرحضوری از انتخاب های پیش روی شما است. شما از ابتدایی ترین سطح که مبتدی است شروع می کنید و به سطوح بالاتر تا ممتاز و ستاره خواهید رسید. هرچه تلاش و علاقه شما بیشتر باشد، این روند سریع تر اتفاق خواهد افتاد.

آموزش رقص باله در تهران

انواع رقص باله، حرکات و تمرین‌های پایه و تخصصی را به شما خواهیم گفت. رقص باله روز به روز جذاب تر از دیروز می شود و خلاقیت های به کار رفته در آن بیشتر می شود. رقص باله در آب را دیده اید؟ سینکرونایز یا باله در آب را دخترانه ترین ورزش دنیا می دانند. حرکات زیبای باله در داخل آب بدون تجهیزات شنا و با وسایل مخصوص باله، تماما مفهوم و خلاقیت است که دل آدم را به وجد می آورد.باله رمانتیک، باله کلاسیک، نئوکلاسیک و باله مدرن دیگر سبک های رقص باله هستند. شما کافی است که حرکات پایه و اصولی رقص باله را یاد بگیرید تا بتوانید در سبک دلخواه خود آن را ادامه دهید. اگرچه که بعد از انقلاب هنر باله مانند دیگر هنرها، با محدودیت هایی مواجه شد اما همواره با تلاش علاقه مندان و دوستداران سرپا بوده است. کلاس آموزش باله در تهران از کلاس های پرطرفداری است که دوستداران این رقص می توانند به راحتی در آن‌ها شرکت کنند. ما تجهیزاتی از جمله کفش مخصوص رقص باله، لباس مناسب و پیش نیازها را به شما خواهیم گفت. حرکات مختلف باله نیاز به آمادگی جسمانی و تمرکز دارد. اگر اوایل کار هستید، برنامه های مبتدی را دریافت کرده و به زودی سطح خود را بالا خواهید برد. ما به همراه بهترین اساتید رقص باله به دنبال شکوفه زدن استعداد شما هستیم. شما به راحتی می توانید آموزش های حضوری و راه دور ما را دریافت کنید. آموزش ها به طور مداوم و به صورت ماهانه و حتی هفتگی، آپدیت می شوند. ما جدیدترین ها را به شما یاد خواهیم داد.

فیلم آموزش رقص باله (غیرحضوری)

کلاس آموزش رقص باله به صورت حضوری مزیت های خود را دارد. شما در جو فیزیکی به همراه دیگران قرار خواهید گرفت و ارتباطی فیس تو فیس با استاد خواهید داشت. اما در عصر حاضر بیشتر از هر زمان دیگری به آموزش های راه دور و غیرحضوری نیاز است. اگر شما ساکن شهرهای دیگر هستید و به همان اندازه به شرکت در کلاس باله علاقه دارید، ما فیلم های آموزشی را برای شما آماده کرده ایم. خیلی راحت می توانید رقص باله را یاد بگیرید. چون ما کامل ترین و بهترین آموزش ها را در قالب فیلم آموزشی رقص باله برای شما تدوین کرده ایم. چند مزیت در کلاس غیرحضوری رقص باله وجود دارد: • هزینه های یادگیری پایین می آید • همان کیفیت کلاس های حضوری را دریافت خواهید کرد • هر زمان که بخواهید می توانید ویدئوها را مرور کنید و یادگیری خود را تقویت کنید. • سوالات و نظرات خود را می توانید با واحد پشتیبانی 24 ساعته ما درمیان بگذارید. هدف ما روحیه داشتن و رسیدن شما عزیزان به مهارت در رقص مورد علاقه تان است. برای همین در تمامی قدم های شما، همراه خواهیم بود. شک نداشته باشید که با آموزش رقص باله، دنیایی به مراتب شادتر و بهتر برای خود خواهید ساخت.

سوالات متداول

1.چگونه می‌توانم رقص باله را یاد بگیرم؟با شرکت در کلاس‌های حضوری و یا خرید پکیج‌های آموزش رقص باله از سایت، می‌توانید رقص باله را از مبتدی تا حرفه‌ای به صورت جامع یاد بگیرید2.آیا یادگیری رقص باله سخت است؟بله؛ رقص باله یکی از سخت‌ترین نوع رقص هاست و یادگیری رقص باله در کنار لذت بخش بودنش سختی‌هایی نیز دارد. اما نگران نباشید چرا که به صورت جامع در سایت آکادمی آموزش رقص موجود است3.آیا یادگیری رقص باله زمانبر است؟بله؛ یادگیری رقص باله نسبت به یادگیری سایر رقص‌ها زمانبر است چرا که حرکات رقص باله حساس و ظریف هستند. برای یادگیری رقص باله باید تمرین و حوصله کافی داشته باشید4.آیا با یادگیری باله می‌توانم به وزن ایده‌ال خودم برسم؟بله؛ رقص باله دارای حرکات بسیار ظریف است که برای اجرای آن‌ها باید انعطاف بدنی خوبی داشته و باشید و به طور مداوم ورزش کنید. همین امر سبب می‌شود تا به وزن ایده‌آل خود برسید5.آموزش رقص باله در چند ساعت ارائه شده است؟دروه آموزش رقص باله به دلیل زیاد بودن حرکات و نکات ریز موجود در رقص باله در 20 ساعت برای علاقه‌مندان باله ارائه شده است6.بهتر است رقص باله را در سنی شروع کنیم؟بهترین سن برای یادگیری و شروع باله سنین نوجوانی و جوانی است